Amfiteatr

Pomysł budowy amfiteatru narodził się z potrzeby stworzenia miejsca, gdzie przede wszystkim mieszkańcy Cekcyna i okolic mogliby realizować swoje kulturalne potrzeby, w postaci imprez rozrywkowych, spektakli czy koncertów. Budowę zakończono w czerwcu 2012 roku.

Cały projekt obejmował budowę elementów zagospodarowania terenu przy Jeziorze Wielkim Cekcyńskim, powstał amfiteatr ze sceną i zapleczem, widownia amfiteatru i sanitariaty. Wybudowano również sanitariaty z prysznicami na plaży, mostek nad strumieniem i dwie stylizowane bramy wjazdowe. Całość połączono alejkami zachęcającymi do spacerów brzegiem akwenu. Przedsięwzięcie zawierało również powstanie małej architektury oraz zielone nasadzenia. Projekt zakładał powstanie budynków, które harmonijnie wpisywałyby się w zbocza skarpy nad jeziorem i komponowały się w naturalny sposób z taflą wody. Wszystkie nowo powstałe budynki i elementy małej architektury utrzymane są w borowiackiej stylistyce, która łączy nowoczesne rozwiązania z tradycyjnym dawnym budownictwem.

 

Amfiteatr w Cekcynie

 

 

Koncepcja i wykonanie amfiteatru oraz zagospodarowanie plaży w Cekcynie została doceniona najpierw w etapie regionalnym konkursu "Przyjazna Wieś" na najlepszy projekt infrastrukturalny zrealizowany na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych, a dwa miesiące później projekt zdobył I miejsce w etapie ogólnopolskim konkursu. Cieszymy się, że cekcyński amfiteatr okazał się bezkonkurencyjny w skali kraju i z pewnością ta nagroda będzie dla nas inspiracją do szukania dalszych pomysłów na rozwój infrastruktury gminie.

 

.Zima w Cekcynie Widok na amfiteatr Budynek na plaży w Cekcynie

Widok na amfiteatr w Cekcynie

Budynek na plaży w Cekcynie